Ekonomi

Dolar, önemli veriler öncesinde dar aralıkta işlem görüyor

Investing.com – ABD doları, para politikası patikasını etkileyebilecek Fed’in TÜFE verileri öncesinde Çarşamba günü Avrupa’da değer kaybetti.

Dolar Endeksi%0,2 düşüşle 101.700’den işlem gördü.

avro dolar%0,2 artışla 1,0930’a yükseldi sterlin/dolarDar dönem aralıklarında %0,1 artışla 1,2431’den alıcı buldu.

Çarşamba günü gözler Mart ayı ABD TÜFE verilerinde olacak.

genel algı, BeslediFaiz indirimine başlamadan önce Mayıs ayında 25 baz puan daha artırma yönünde.

Philadelphia Fed Lideri patrick harkerNew York Fed Lideri, faiz artırımlarının sonunun yakın olabileceğini düşündüğünü belirtirken J John Williamsyeni kararların gelen verilere bağlı olduğunu kaydetti.

15.30 CEST’de duyurulacaktır. TÜFEDeğişken gıda ve enerji fiyatlarını içermeyen çekirdek enflasyonun önceki %6’lık yıllık okumadan %5,1’e gerilemesi bekleniyor. ayda %0,4Ve yılda %5,6artması bekleniyor.

Geçen ay bankacılık krizinin ortasında faiz oranlarını 25 baz puan artıran siyasetçilerin düşüncelerini ortaya koyabilecekleri son toplantı aynı zamanda. dakikada ilgi görecektir.

ING analistleri bir not yazdı. “Fed’in zirveye çok yakın olduğuna ve gerekirse faiz oranlarını indirebileceğine dair herhangi bir işaret, risk açısından olumlu ve dolar için olumsuz olarak görülecektir.”söz konusu.

Öte yandan, riske duyarlı USD/USD%0,1 artarak 0,6655’e yükselirken dolar/yen Bir ayın en yüksek seviyesinin hemen altında 133.60’a düştü. Japonya Merkez Bankası Başkanı: Yatırımcılar Fed’in faiz artırım ihtimalinden korkuyor Kazuo Uedagöreve geldiğinde ultra geniş teşvik sistemine bağlı kalma vaadi pahalıdır.

Yazar: Peter Hemşire

belenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu