Teknoloji

Steam’de En Çok Satanlar: Oynaması Ücretsiz Oyun Yok…

25 Nisan – 2 Mayıs haftasında Steam’de en çok satan oyunlar belli oldu. Listedeki ilk 10 oyundan beşini oynamak ücretsiz oyunlar oluştururken, Steam Deck aylardır ilk kez bu kadar düşük bir sıralamada yer alıyor.

1. Artık tüm dünyanın ilk tercihinin ne olduğunu çok iyi biliyoruz.

CS:GO, sistemin kullanıcılara açılmasından bu yana neredeyse hiç ayrılmayan tahtını korumaya devam ediyor. Counter-Strike 2’nin yaz aylarında piyasaya sürülmesiyle tacı halefine devredeceğini tahmin etmek zor değil.

3. Battle royale türünde taç artık Apex Legends ile alakalı.

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve EA Games tarafından yayınlanan Apex Legends, hızlı yapısı ve farklı güçlere sahip karakterleri ile ilk andan itibaren oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı. Her dönemde gelen yenilikler ve güncellemeler oyunu her zaman en iyi durumda tutmayı başarmıştır.

4. Steam Deck ise aylardır ilk kez böyle bir düşüş yaşadı.

Valve’ın el bilgisayarı Steam Deck, piyasaya sunulduğundan bu yana listenin ilk üçünden zar zor düştü. Bu hafta ise geçen haftaya göre 2 sıra gerileyerek dördüncü sıraya geriledi.

5. Listede bu hafta sıra dışı bir oyunumuz var.

Türkiye’de hesaplar üzerinden ulaşılamayan Mahjong Souls ise listenin beşinci sırasında yer aldı. Oyun, özünde klasik bir Uzak Doğu oyunu olan Mahjong’u anime kızlarla oynamamıza olanak sağlıyor.

Listenin geri kalanı şu şekilde:

  • PUBG: Savaş Alanları

  • Görev Çağrısı: Çağdaş Savaş II

  • savaş yıldırımı

  • Warframe

  • Harikalar Çağı 4

haber-meram.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu